DZIŚ GAZETKA Z FILMEM

Od 2009 roku w Kościele w Polsce, dzień dzisiejszy, czyli drugą niedzielę listopada, obchodzimy jako Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Dzisiaj w sposób szczególny łączymy się w modlitwie z braćmi i siostrami, którzy są nękani jedynie z tego powodu, że uznają Jezusa Chrystusa za swojego Pana.

Co wiemy o prześladowaniu chrześcijan we współczesnym świecie? Media skąpią nam informacji na ten temat. A my sami? Czy dostrzegamy, że i w naszym kraju, aczkolwiek niepostrzeżenie, to sukcesywnie, szykanuje się wyznawców Chrystusa? Jak dalece pozwolimy prześladowcom wejść w głąb naszej duszy? Jak dalece w granice naszej Ojczyzny?

W czasie Dnia Solidarności z Kościołem Prześladowanym, prowadzone są różne akcje promujące pomoc prześladowanym chrześcijanom.

Dziś w naszej Gazetce jest film pt. „Uwolnić Asię Bibi”. Jest to historia chrześcijanki z Pakistanu, która została skazana na śmierć przez powieszenie za rzekome bluźnierstwo w stosunku do Proroka Mahometa. Film jest w polskiej wersji językowej. Więcej informacji o filmie na stronie: www.asiabibi.org.

Obejrzyj film „Uwolnić Asię Bibi”, a zobaczysz jaką cenę płacą prawdziwie zakochani w Jezusie Chrystusie.

Prześladowani chrześcijanie proszą o modlitwę. Dobrze pamiętamy (telewizja pokazywała to wielokrotnie) młodą Syryjkę z Aleppo, która wraz z grupą chrześcijan przyjechała na Światowe Dni Młodzieży. Mimo, że niepewna dnia jutrzejszego we własnym kraju, nie zamierzała zostać w Polsce. Odważnie, bez cienia wahania, powiedziała: „Wracamy do Aleppo, żyjemy tam, nie mamy innego wyboru. Po prostu się za nas módlcie”.

Tak bardzo potrzeba naszej modlitwy! Nie bądźmy obojętni! Nasza obojętność zabija chrześcijan na świecie!

Niekiedy chcielibyśmy coś zrobić, a pozostaje nam tylko modlitwa. AŻ MODLITWA!

Ufamy, że film o chrześcijance z Pakistanu umotywuje nas do gorliwości w rozmowie z Bogiem.

Jako Redakcja „Mojej Parafii” zapewniamy, że jeśli (z racji filmu) dziś i za tydzień w naszej skarbonce „Na Gazetkę” pojawią się większe niż zwykle pieniądze – przekażemy je na pomoc dla prześladowanych chrześcijan.

zobacz okładkę: (naciśnij na rysunek)

Jadwiga Kulik